arama

En İyi Video Düzenleme Programları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Oğuz Egemen Oğuz Egemen
  • 1 Star
    Loading...

Ülkemizde video çeken insanların  veya daha genel bir tabirle Youtuberların sayısı gün geçtikçe artış göstermekte. Adım attığımız her yerde, elinde mutlaka cep telefonu veya profesyonel kamerası olan bir insana rastlıyoruz. Herkes böylesine çılgınca video çekerken yine de bi karamsarlığa düşüyor “Acaba en iyi video düzenleme programı hangisi ? Hangisinin fiyatı bütçeme uygun ? Hangisi PC’min sistem özelliklerine uygun ? gibi soruları çevresine ve kendine soruyor.İşte bu yazımız da az da olsa cebinizi yakabilecek video kurgu programlarını sizler için derledik.

Listemizin ilk sırasını Adobe After Effects alıyor.After Effects’i;Adobe Primier Pro,iMovie,Avid Media Composer,Sony Vegas Pro,Camstasia ve Final Cut Pro X takip ediyor.

Adobe After Effects

Bir çok dizi/film kurgucularının kullandığı animasyon,hareketli grafik vb. icraatları yapmanızı sağlayan bir programdır. Kullanış ve öğrenme açısından zor ama kullanıldıkça da her işinizi görebilecek dinamik bir yapıya sahiptir.After Effects’in diğer Adobe ürünleriyle sorunsuz ve uyum için çalışabilme özelliği vardır.

Fiyat:1.812 TL

Adobe Premier Pro

After Effects gibi diğer Adobe ürünleri ile uyum içinde çalışabilmektedir. Çalışma mantığı olarak After Effects ile büyük ölçüde aynıdır. Gündelik ve videolarınız için kullanabileceğiniz en iyi Adobe programıdır.

Fiyat:1.764 TL

iMovie

Bu programı gördükçe insanın Apple ürünlerini kullanası gelmiyor değil.Iphone,IPad ve Maclerde bu programı kullanabilmek mümkün.Her daim yanınızda bulunabilmesi özelliği ile PC mi unuttum gibi sorunları büyük ölçüde engellediği kesin.

Avid Media Composer

1989 Mac II’nin piyasa sürülmesiyle hayatımıza girmiş düzenleme programıdır. Profesyonel yayın ve film montajlarında sıklıkla kullanılıyor.Ses düzenleme konusunda da çok gelimiş olan bu program,Sonicfire Pro ve Sorenson Squeeze 5 gibi üçüncü parti yazılımları bünyesinde bulunduruyor.

Fiyat:960 TL (Yıllık Ücreti)

Sony Vegas Pro

PC dostu bir program,farklı formattaki videoları ve videoların çözünürlüğünü tekrar kodlamadan karıştırma gibi bambaşka bir avantaja sahip.Program,piyasa ilk olarak Vegas Pro adı altında ses düzenleyici olarak çıkış yapmıştır.Program bugünkü halini Sony tarafından alınınca kazanmıştır.Visual Basic veya JavaScript ile yazılmış eklentileri de desteklemektedir.Program sadece Windows işletim sisteminde kullanılmaktadır.

Fiyat:2398 TL

Camstasia

Kullanımı oldukça kolay ve basit video işlerinizi çok rahat halledebileceğiniz TechSmith yapımı programdır. Green Box kaldırma gibi işlemleri sorunsuz halledebilirisiniz.

Fiyat:1000 TL

Final Cut Pro X

The Curious Case of Benjamin Button vb. bir çok Hollywood filmi bu program ile montajlanmıştır.360 derece videoları ve renk düzeltmelerini kolayca yapabileceğiniz bu programda,DynamicRT sayesinde efektlerinizi eş zamanlı olarak videonuza verebiliyorsunuz.Program sadece Mac’e özeldir.

Fiyat:1.399 TL