arama

TeknoKnight Ekibinden Dizi Önerileri #1

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Oğuz Egemen Oğuz Egemen
  • 1 Star
    Loading...

TeknoKnight ekibi olarak her hafta düzenli olarak dizi önerisi yapıyoruz. Dizi önerilerimizin ilk yazısında aksiyon türünde dizi sevenlerin dizisi olan The 100 dizisini konu alıyoruz

The 100

The 100, kıyamet sonrası bir dönemi anlatan dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi,Kass Morgan’ın The 100 adlı kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir.19 Mart 2014 tarihinde ekrandaki yerini almıştır.

11 Ocak 2015 tarihinde üçüncü sezon için televizyon kanalı CW’den onay aldı. Dizinin 4. sezon çekimlerine Ağustos 2016 başlanılmıştır, 4. sezon ilk bölümü 1 Şubat 2017’de yayınlanmıştır.

Konusu

97 yıl önce Dünya’da yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve yeryüzü aşırı radyasyonla kaplanmıştır, bu sebeple de yaşanamaz hale gelmiştir. Bilinen tek hayatta kalan insanlar, gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı uzay istasyonunda yaşayan insanlardır. Bu istasyonlar, Jaha başkanlığında Ark isminde bir istasyonun oluşturulması için birleşir.Kaynaklar kıttır, suç türü fark etmeksizin 18 yaşın üstündeki suçlular uzaya fırlatılarak cezalandırılmaktadır. Ark’ın kaynakları git gide tükendiği için yeni yaşam kaynaklarına ihtiyaç duyulmaktadır. 100 genç mahkumun harcanabileceği duyurulur ve yeni yaşam imkanlarını öğrenmeleri amacıyla ve eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek, son savaştan önce kurulan, içinde bolca bozulmayan erzak olduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınındaki eski bir uzay gemisine gönderilirler. Hesaplarının aksine gençler dağın uzağına iner ve geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele eder. Sorunlar sadece bunlarla sınırlı değildir.Gençler, Dünyalılar olarak adlandırılan yeryüzünde olan savaştan canlı çıkmayı başarabilmiş bazı insanlar, Biçiciler adındaki yamyama dönmüş dünyalılar  ve dağ adamlarıyla karşılaşacaklardır.

 

 

Oyuncular ve Karakterler

Eliza Taylor – Clarke Griffin
Paige Turco – Dr. Abigail “Abby” Griffin
Alycia Debnam – Carey Lexa
Thomas McDonell – Finn Collins
Bob Morley – Bellamy Blake
Marie Avgeropoulos – Octavia Blake
Lindsey Morgan – Raven Reyes
Devon Bostick – Jasper Jordan
Ricky Whittle – Lincoln Yinelenen
Christopher Larkin – Monty Green
Henry Ian Cusick – Marcus Kane
Isaiah Washington – Thelonious Jaha
Eli Goree – Wells Jaha

Dizi Türü: Aksiyon, Drama, Ütopyacı ve distopyacı kurgu, Kıyamet Sonrası Bilim Kurgusu, Bilim Kurgu

Yayınlandığı Kanal: The CW

Çekim Yapılan Mekanlar: Vancouver, Britanya Kolombiyası, Kanada
Dizinin Ortalama Gösterim Süresi: 42 dakika
Yapım şirketleri: Alloy Entertainment, CBS Television Studios, Warner Bros. Television
Dağıtımcı firma Warner Bros. Television Distribution

Proje tasarımcısı: Jason Rothenberg

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri