arama

Yerli Arama Motoru Yaani Rekor Kırdı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Oğuz Egemen Oğuz Egemen
  • 1 Star
    Loading...

Tam 5 Milyon İndirilen Yerli Arama Motoru Yaani Rekor Kırdı.

Dünya’da kendi arama motoruna sahip sayılı ülkelerden olan Türkiye, Yaani arama motorunu bi’ hayli sevdi. Yaani, tam 5 milyon cihaza indirildi ve bir rekor elde etmiş oldu.

Kısa bir süre önce web sürümü de kullanıma sunulan Yaani, Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nı da ekranına taşıdı. Yaani, özel gösterge ekranında Dünya Kupası boyunca, anlık maç durumları, müsabaka öncesi haberleri ve kupaya özel logo tasarımlarıyla kullanıcılarını karşılıyor.

Kullanıcıların daha doğrusu müşterilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan ve kullanıcıların internetteki bütün bilgilere erişmesini, merak ettikleri soruların cevaplarının bulunmasını kolaylaştıran yerli arama motoru Yaani, 2017’nin Ekim ayında kullanıma sunuldu ve ilk 9 günde 1 milyon ve üstü indirilme sayısına ulaşıp bir rekora imza atmıştı. Ekim ayından bu yana kullanıcıların ilgi odağında olan arama motoru, bir yıllık hedefine 8 ay gibi bir sürede ulaşarak 5 milyon indirildi.

Yerli Yaani

Türkiye ile özdeşleşen sembollerden olan nazar boncuğunu ikon olarak kullanan Yaani, kullanıcıların aramalarına göre alışkanlıklarını ve gerçekten ne aramak istediklerini öğreniyor. Daha önce yapılan aramaların benzerlerini kullanıcılar daha arama yaparken gösteriyor. Yaani’nin Ana Dilinin Türkçe olması, Türkçe’nin farklı dil bilgisi yapısını anlayabiliyor ve daha doğru sonuçlar gösteriyor.

Konumunuza En Uygun Arama Sonuçları İçin Yaani

Konum tabanlı arama yaparak kullanıcıların konumuna en yakın bölgedeki arama sonucunu veren ve hızlıca sonuca oluşturan Yaani, vizyondaki filmleri aratan kullanıcılara, filmin en yakın hangi sinema salonunda oynadığını ve seans bilgilerini hızlıca gösteriyor. Yemek yemek için alternatif yer arayan kullanıcılar, yine kendilerine en yakın restoran ve kafeleri, iletişim bilgileri ile ulaştırıyor.